Fajka w czasach zarazy – Klub kontratakuje

Jak Jacek pisał w poprzednim artykule obecna sytuacja epidemiologiczna odcisnęła swe piętno także na środowisku fajczarskim, w tym na naszym Klubie. Trzeba było przełożyć hucznie zapowiadany turniej urodzinowy, z czasem też zostaliśmy zmuszeni do zawieszenia spotkań klubowych. Ale nie na długo…

Fajka w czasach zarazy. Fot. Dziki, przeróbka Fidel

Klub jest grupą przyjaciół, którzy lubią się spotkać, wypić razem herbatę lub piwko, a nasze fajki są jak najlepsze przyjaciółki. Chęć wspólnego zapalenia fajki wzięła więc górę, choć nie straciliśmy przy tym głowy.

Rozwiązaniem naszych problemów, marzeń, tęsknot okazała się nowoczesna technika, której Klub mimo pielęgnowania dawnych tradycji się nie przestraszył. Zaczęliśmy spotykać się wirtualnie.

Pierwsze nasze spotkanie wirtualne odbyło się już 2 kwietnia i miało charakter testowy. Skorzystaliśmy z aplikacji Zoom (https://zoom.us/) i byliśmy mile zaskoczeni łatwością obsługi oraz jakością połączenia.

Na wczorajszym spotkaniu (16 kwietnia 2020) postanowiliśmy przywrócić tradycję cotygodniowych spotkań klubowych. Nie zmienił się termin spotkań – jak zawsze jest to czwartek, godz. 19:00. Z tą jednak różnicą, że każdy siedzi we własnym fotelu, nie zaś w naszym ulubionym Pubie.

Jedynym minusem jest brak możliwości wzajemnego częstowania się, degustowania tytoni od kolegów ;-).

Spotkania PC Warszawa zawsze były otwarte dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko dla stałych Klubowiczów, dlatego też także teraz zapraszamy na nasze spotkania w wirtualnym świecie.

Aby do nas dołączyć wystarczy otworzyć link:
https://us02web.zoom.us/j/9281204068

lub, jeśli już posiadacie aplikację wystarczy podać Meeting ID: 928-120-4068.

Aplikacja działa zarówno na komputerach PC jak i na urządzeniach mobilnych. Jeśli więc chcecie spędzić z nami czas możecie do nas dołączyć wszędzie tam, gdzie akurat jesteście.

Warto też wspomnieć o innych inicjatywach w naszym środowisku. Niewątpliwie największym tego typu wydarzeniem był zorganizowany przez Mirka Jurgielewicza z Kalumetu I Światowy Zdalny Turniej w Wolnym Paleniu Fajki. Relacja z wydarzenia oczami jednego z uczestników niebawem pojawi się na naszej stronie.

O tym i innych wydarzeniach z naszego fajczarskiego podwórka będziemy rozmawiać regularnie w każdy czwartek od godz. 19:00. Póki co za pośrednictwem Internetu, ale miejmy nadzieję, że już niebawem także na żywo. Zatem do zobaczenia!

Piszący te słowa w trakcie spotkania

W fajowym humorze oraz z fajczarskim pozdrowieniem

Tomasz „Tower” Czarnocki

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *