Turniej świąteczny

Jak co roku spotkaliśmy się, aby turniejem towarzyskim uczcić święta Chanuki i Bożego Narodzenia. W związku z tym nasz „Diaspor” – Przemek zainaugurował obchody uroczystym zapaleniem świecy klubowej. Nim jednak do tego doszło, dopełniła się inna klubowa tradycja. Delegacja Klubu odwiedziła warszawskie cmentarze, aby zapalić fajkę i znicz Kolegom, którzy… Continue reading

Zapraszamy na turniej świąteczny!

Świąteczna fajka klubowa

Jak co roku zapraszamy członków i sympatyków Pipe Clubu Warszawa na świąteczne spotkanie przy fajce. Tradycyjnie przewidujemy część wspomnieniową, w czasie której odwiedzamy naszych Kolegów, którzy palą już niebiańskie fajki oraz – w drugiej części – turniej towarzyski. W niedzielę 19-go grudnia o godzinie 12-tej spotkamy się przed głównym wejściem… Continue reading

XXXV urodziny PC Warszawa

Długo odkładane – z wiadomych powodów – huczne obchody XXXV urodzin Pipe Clubu Warszawa wreszcie się odbyły! Nawiedzili nas zacni Goście z całej fajczarskiej Polski, by wspólnie świętować jubileusz jednego z najstarszych aktywnych polskich klubów. Mądrzy ludzie powiadają, że fajka łagodzi obyczaje, łączy przyjaźnie i przysparza doznań estetycznych. Nie mogło… Continue reading

Zaproszenie na XXXV urodziny PC Warszawa

W bieżącym roku nasz Klub obchodzi XXXV rocznicę powstania! Zapraszamy wszystkich fajczarzy na uroczyste obchody, które odbędą się 12.09. (niedziela) od godz. 11-tej w gościnnym Gnieździe Piratów (ul. Ogólna 5). Poniżej szczegółowy program. Koszt uczestnictwa to 180 zł (100 dla osoby towarzyszącej).Zgłoszenia proszę kierować na adres kontakt@pipeclub.waw.plGwarancją uczestnictwa jest wpłata… Continue reading

Pożegnanie przemyskiego Szwejka

ś.†p. Julian Smuk – przemyski Szwejk

W słoneczne południe 3. lutego pożegnaliśmy Człowieka – Instytucję, a naszego fajczarskiego Brata i Przyjaciela. Przemyski Szwejk zameldował się na ostatnim odwachu u Najjaśniejszego Pana. Nadsański gród przywitał nas mroźną, ale słoneczną aurą – jak gdyby u Bramy Niebieskiej cieszono się z przybycia komendanta Bramy Fortecznej przy ul. Sanockiej w… Continue reading

Fajowy piknik Niepodległości

oraz wariacje na temat Marszałka. Czasy zarazy nie sprzyjają spotkaniom, jednak dla chcącego nic trudnego. Poza tym, na wolnym (nomen omen) powietrzu restrykcje nie są aż tak dokuczliwe. O tym, że Mistrz Marek Parol tworzy wspaniałe fajki figuralne, wiadomo od dawna. Przyznam się, że kiedy tylko pojawiła się taka z… Continue reading

Turniej czasu zarazy

Po raz trzeci koronawirus próbuje pokrzyżować nasze plany. Ale nie z nami te numery, Brunner CoVid! Wobec zaostrzenia przepisów (tzw. „żółta strefa” dla wszystkich), w porozumieniu z Radą Polskich Klubów Fajki – Pipe Club Warszawa ma zaszczyt ponownie zaprosić na turniej z okazji XXXIV lat istnienia Klubu. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 18-go… Continue reading

Wyprawa na Przemyśl 4

część IV, ostatnia Odzierżywszy pole, pozostaliśmy w silnym składzie z dnia poprzedniego, by nowy dzień przeznaczyć na ściąganie różnorakich łupów. W pierwszej kolejności najechaliśmy hurmą Mistrza Ryszarda Filara, wybierając co lepsze precjoza z Jego zapasów. A było w czym wybierać, wierzcie mi! Kolega „Kudłaty” niemal oczopląsu dostał, by w efekcie… Continue reading