Spotkanie Pipe Smokers of Poland Przemyśl 2019

Dzień 30 czerwca AD 2019 był wyjątkowo upalny. W tę właśnie niedzielę Przemyśl (cudowne miasto skądinąd) wyprawiał hucznie XIV Święto Fajki. Zanim ruszyły typowe dla tego wydarzenia kiermasze, turnieje, pochody itd., w samo południe spotkała się fajczarska brać z Pipe Smokers of Poland, czyli forum internetowego zrzeszającego palących (fajkę, rzecz jasna) z całej Polski i innych państw.

Słońce góruje, a fajczarze, w tym niektórzy w charakterystycznych klubowych czapkach, w przemiłej knajpce na przemyskim Rynku raczą się m.in. zimnym piwem oraz wymieniają uśmiechy i doświadczenia w zmaganiach z fajką i tytoniami. Kominy nabijane w większości Latakią (tu spory wkład „Fidela”) roznosiły wokół wonny, jakże charakterystyczny dla tego gatunku dymek, odstraszając komary i niektórych gości.

Na rzeczonym spotkaniu nie mogło zabraknąć polskich wytwórców fajek, więc dopisali m.in. Wojtek Pastuch ze Śląska, Dominik „Demon” Kobryń z dalekiej Sardynii i inni. Z racji tego, że dzień wcześniej panowie wyżej wymienieni spotkali się w warsztacie z innymi fajkarzami (Michał Pawlak oraz Rafał Woźniak), okazało się, że efektem tego spotkania była zgrabna fajeczka będąca dziełem całej Wielkiej Czwórki. No i zaczęła się licytacja tejże. W chwili obecnej autor rzeczonego tekstu nie jest w stanie powiedzieć, komu ostatecznie przypadła ona w udziale. I niech to nadal pozostanie tajemnicą wobec tego.

Było wiele radości – niektórzy dopiero się poznawali – więc czas szybko zleciał i trzeba było się zbierać na turniej w „Niedźwiadku”. Jak wiadomo, wygrał kolega Maciej Maciejewski, prezydent Kalisko-Ostrowskiego Klubu Fajki, ale to już temat na inny artykuł.

Pozostaje mi już tylko czekać na przyszłoroczny festiwal fajkowy w Przemyślu, do udziału w którym gorąco zachęcam wszystkich niezdecydowanych debiutantów, bo to miasto fajką stoi, a i spotkać się w tak zacnym i licznym gronie jest zawsze fajnie. Tak , jak to było z Pipe Smokers of Poland. W samo południe.

Przemysław „Charon” Szpilman

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *