XXXV urodziny PC Warszawa

Długo odkładane – z wiadomych powodów – huczne obchody XXXV urodzin Pipe Clubu Warszawa wreszcie się odbyły! Nawiedzili nas zacni Goście z całej fajczarskiej Polski, by wspólnie świętować jubileusz jednego z najstarszych aktywnych polskich klubów.

Mądrzy ludzie powiadają, że fajka łagodzi obyczaje, łączy przyjaźnie i przysparza doznań estetycznych. Nie mogło być inaczej i tym razem. W słoneczną niedzielę 12 września 2021 roku w magicznej atmosferze przyjaznego Gniazda Piratów, naszej ulubionej tawerny, Pipe Club Warszawa obchodził swój piękny jubileusz – XXXV urodziny. W umówionym miejscu i czasie zaszczycili nas swą obecnością nie tylko znajomi fajczarze z całej Polski, wśród nich król fajki – Maciej Maciejewski, ale i osoby, które swą przygodę z fajką dopiero rozpoczynają .

W samo południe na salę wjechał artystycznie wykonany tort urodzinowy, w każdym detalu ozdobiony jadalnymi fajczarskimi gadżetami. Wystrzeliły korki szampanów, Prezydent PC Warszawa Jacek Plisak mową okolicznościową zainaugurował oficjalnie obchody jubileuszu. Wszyscy goście oczekiwali z niecierpliwością na zapowiedziany wcześniej turniej palenia fajki, do którego przystąpiliśmy niebawem, po słodkim poczęstunku.

Około godziny 13.30 dwudziestu zawodników zasiadło za turniejowymi stołami. Fajki pochodziły z pracowni Mistrza Mateusza Worobca, który swą obecnością uświetnił uroczystość. W kominach zgrabnych a pojemnych lovatów znalazł się przepyszny tytoń Sutliff Balkan Sobranie Original Mix Match.

Na sygnał sędziego głównego odpalono fajki. Powiało pięknym, jakże znanym wszystkim fajczarzom zapachem latakii. Zawodnicy w skupieniu poddali się regułom turnieju wsłuchani w gawędę byłego Prezydenta PC Warszawa – Wojciecha Maciejowskiego, który wspominał najciekawsze momenty tudzież anegdoty z życia Klubu na przestrzeni minionych lat, a było ich wiele.

1 Irek Misiak PKLF 1:52:42
2 Krzysztof Grzesiński KKF Poznań 1:50:55
3 Przemysław Marach KFC im. Sherlocka Holmesa 1:15:54
4 Sławomir Mielcarek KOKF2010 1:14:37
5 Bartosz Osiewicz KKF Poznań 1:13:48
6 Maciej Maciejewski KOKF2010 1:12:33
7 Tomasz Czarnocki PC Warszawa 1:05:09
8 Jacek Plisak PC Warszawa 1:02:44
9 Krzysztof Doliński PC Wrocław 0:56:05
10 Rafał Stankiewicz PC Warszawa 0:48:18
11 Artur Pietrzykowski niezrzeszony 0:44:18
12 Paweł Lipiński PC Warszawa 0:43:20
13 Marek Chmielowski PKLF 0:39:18
14 Andrzej Podstawek niezrzeszony 0:36:19
15 Marcin Grzybowski PC Warszawa 0:32:48
16 Krzysztof Osmański PC Warszawa 0:34:41
17 Jakub Balcerzak KOKF2010 0:32:20
18 Przemysław Szpilman PC Warszawa 0:19:36
19 Mirosław Kujawa niezrzeszony 0:08:36
20 Marcin Pabiszczak KOKF2010 0:02:06

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, fajki oraz okolicznościowe dyplomy. Takie same dyplomy otrzymali zawodnicy biorący udział w turnieju, po którym wszyscy zebrani zasiedli do obiadu serwowanego w stylu kuchni polskiej. Przedtem jednak – na zakończenie części oficjalnej – delegacja Pierwszej Krakowskiej Loży Fajki pod wodzą jej Prezydenta Marka Chmielowskiego złożyła na ręce Prezydenta Pipe Clubu Warszawa okolicznościowego Smoka Gratulacyjnego, zaś delegacja Kalisko-Ostrowskiego Klubu Fajki ze swym Prezydentem oraz Królem Fajczarzy Maciejem (Pierwszym i Drugim) Maciejewskim udelektowała nasz Klub gratulacjami i życzeniami w postaci stałej oraz płynnej.

Druga część dnia upłynęła na wzajemnej integracji, pielęgnowaniu trwających przyjaźni oraz nawiązywaniu nowych znajomości. W miłej koleżeńskiej atmosferze niedzielnego wieczoru, przy pięknej muzycznej oprawie koncertu duetu Lord JiM dzień dobiegał do końca, a wraz z nim przechodził do historii jubileusz XXXV urodzin Klubu. Do późnych godzin wieczornych nad Gniazdem Piratów unosił się obłok aromatycznego dymu snującego się z kominów rozgrzanych fajek – magicznych urządzeń, które łagodzą obyczaje, łączą przyjaźnie i przysparzają doznań estetycznych.

Autor: Krzysztof Osmański. Autor zdjęć: Rafał Piotr Stankiewicz.

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *