Z naszego Facebook’a:

Strona Pipe Club Warszawa jest wciąż w budowie. Tymczasowo zapraszamy do przeczytania treści na naszego Facebook’a.

Pipe Club Warszawa

1 dzień 20 godziny temu

W dniu dzisiejszym oficjalnie rozpoczęliśmy sezon turniejowy 2019 uczestnicząc w II WARSZAWSKIM FESTIWALU FAJKI I CYGARA organizowanego przez Klub Fajkowo - Cygarowy im. Sherlocka Holmesa. Impreza odbyła się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Poza małymi problemami z odnalezieniem docelowego miejsca imprezy większych nie odnotowano. Co do samej imprezy, to została zorganizowana na naprawdę wysokim poziomie. Odbyło się sporo ciekawych prelekcji, pokazów i degustacji. Co do samej części turniejowej, zakładałem, że potrwa trochę dłużej. Rekordzista nie przekroczył dwóch godzin palenia... Ja sam ze swojego czasu jestem naprawdę bardzo zadowolony. Zająłem 11 miejsce z czasem 1:04:45... Wszystkim uczestnikom gratuluję osiągniętych czasów i do szybkiego zobaczenia.

Pipe Club Warszawa

1 tydzień 18 godziny temu

Ot taka sobie ciekawostka 😉

Stara Hucułka paląca fajkę, Huculszczyzna okres II RP.

"Huculi" to dawni kresowi górale Rzeczpospolitej. Grupa etniczna mieszanego pochodzenia rusińskiego i wołoskiego, zamieszkujący ukraińską i rumuńską część Karpat Wschodnich. Huculszczyzna, od czasów Kazimierza Wielkiego znajdowała się w obrębie Polski. W 1772 roku w wyniku I rozbioru Rzeczpospolitej weszła w skład monarchii austriackiej, a następnie austro-węgierskiej. W latach międzywojennych znowu znalazła się w Polsce.

#hw5m

Pipe Club Warszawa

1 tydzień 5 dni temu

Przepalona fajka
31 grudnia w wieku 63 lat na wylew zmarł współzałożyciel PC Warszawa, Janusz „Hrabia” Wolański. Pogrzeb Janusza odbędzie się w piątek 11 stycznia o godz. 13. w kościele p.w. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach.

2 tygodni 3 dni temu

Niestety z nowym rokiem przyszła smutna wiadomość. 31 grudnia w wieku 63 lat na wylew zmarł dawny członek PC Warszawa, Janusz Wolański. Pogrzeb Janusza odbędzie się 11 stycznia o godz. 13 w kościele św. Boromeusza na Powązkach.

Pipe Club Warszawa

4 tygodni 2 dni temu

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Pipe Club Warszawa chciałby złożyć Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia, aby te święta były dla Was czasem spędzonym z rodziną, czasem wesołym ale i czasem do przemyśleń oo minionym roku. Życzymy Wam również, aby w Waszych fajkach gościły tylko najsmaczniejsze tytonie, a fajki żeby Wam nigdy nie zgasły.

Pipe Club Warszawa

1 miesiąc 2 tygodni temu

Atlas relaksu.
Fajka południowoafrykańska, mieszanka amerykańska w stylu angielskim, latakia cypryjska, piwo Casablanca, góry Atlas, fajczarza pomijamy.

Pipe Club Warszawa

1 miesiąc 2 tygodni temu

Szanowne Koleżanki i Koledzy Fajczarze.

Mimo, że za oknem szaro i ponuro, wielkimi krokami zbliża się czas radości i szczęścia... zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Tradycją Pipe Clubu Warszawa, jest organizowanie skromnego świątecznego spotkania połączonego z koleżeńskim turniejem w paleniu fajki. Tegoroczny "Turniej Świąteczny" odbędzie się dnia 15.12.2018 to jest w sobotę o godzinie 17. Miejsce jakie wybraliśmy na to spotkanie, to stałe miejsce spotkań klubu czyli Pub pod Baryłką mieszczący się na warszawskim Mariensztacie na ul. Garbarskiej 4. Mamy zarezerwowaną salę. Tradycją jest też że:
1. Palimy we własnych fajkach
2. Każdy przynosi drobny upominek do puli nagród ( nikt z pustymi rękami nie wychodzi )
3. Katering zapewnia nam pub i stąd wpisowe za udział 50 zł. w menu deska wędlin, pierogi, śledziki.
Zapraszamy serdecznie obecnych członków klubu, członków honorowych, przyjaciół klubu jak i osoby spoza klubu.

Ze względu na to, że mamy zapewniony katering potrzeba tylko jasnych i pewnych deklaracji obecności Zgłoszenia proszę kierować na mail fidelzdn@gmail.com

Liczymy na miłą frekwencję i mile spędzony Wasz czas w naszym towarzystwie, oraz mile spędzony Nasz czas w Waszym
towarzystwie

Pipe Club Warszawa

2 miesięcy 3 tygodni temu

Koledzy!!

pierwszy wtorek listopada, to dzień naszego spotkania oficjalnego, jednakże chciałbym ażeby w tym roku było ono szczególne..żebyśmy wspomnieli Naszych kolegów którzy odeszli, żebyśmy w zadumie wspomnieli Tych których nam brakuje....niekoniecznie fajczarzy... proponuję zatem, żeby każdy kto przyjdzie na to spotkanie przyniósł zdjęcie jednej-dwóch osób które szczególnie chciałby wspomnieć... opowiedzieć o nich jakąś anegdotę, wspomnienie... zapalając w zaumie fajkę...

spotkanie tradycyjnie w Pubie pod Baryłką 6.11 o godzinie 19

zapraszam serdecznie.

Pipe Club Warszawa

3 miesięcy 4 tygodni temu

Taka ciekawostka poglądowa jak rozpoznać z jakiej fajki palimy;)